Úvodní stránka » Semináře a konference » Květnový seminář Centra ekumenické teologie

Květnový seminář Centra ekumenické teologie

O posledním květnovém víkendu bude hostem doktorandského semináře Centra ekumenické teologie při TF JU Prof. Dr. Siegfried Wiedenhofer. 

Prof. Wiederhofer uvede doktorandy a další účastníky grantu GAJU Dynamika tradice do bádání frankfurtské školy teorie tradice, jejíž je nejvýznamějším představitelem a hlavním řešitelem badatelského projektu Logik, Hermeneutik und Pragmatik religiöser Traditionen. Eine komplexe Theorie und Theologie der Traditionen. Na tento seminář naváže měsíční stáž vedoucího centra na universitě ve Frankfurtu a podzimní doktorandský seminář tamtéž. Vážní zájemci o účast na semináři se mohou domluvit s vedoucím centra.
399px-Siegfried_Wiedenhofer_2011

Siegfried Wiedenhofer (* 1941 Fladnitz) je emeritním profesorem fundamentální teologie a dogmatiky Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main. Je žákem a bývalým asistentem Josepha Ratzingera a věnoval se ekumenické, politické a interkulturní teologii, jakož i interdisciplinární spolupráci mezi teologií, filosofií a religionistikou. V systematické teologii se zabýval teologickou antropologií a ekklesiologií. Doktorát získal za práci Formalstrukturen humanistischer und reformatorischer Theologie bei Philipp Melanchthon, za niž byl odměněn i Melanchthonovou cenou.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: